Een lekkende kraan. Daar heb je direct een beeld bij toch? Dat is een mooie metafoor voor deze tip.
Drup. Drup. Drup.
Herken je dit? Je zit op de bank en je hoort in de keuken met enige regelmaat de druppels in de bak vallen. Drup. Drup. Drup. Vervolgens wordt je aandacht weer getrokken naar de film die je aan het kijken was. Je bent de kraan volkomen vergeten.
Als de film is afgelopen dan word je je ineens weer bewust van de druppels die in de bak vallen. Drup. Drup.Drup. En als je er eenmaal op gaat letten dan kun je het eigenlijk niet meer negeren.
Zo werkt het met je bestaande klanten ook. Hoe goed je ze ook geholpen hebt in het verleden; ze gaan je op een gegeven moment weer vergeten. Hun leven gaat immers gewoon door. Totdat... ze weer een nieuwsbrief van jou in de mailbox vinden. Dan heb jij weer even de volle aandacht.
Lange termijn effort
Als je consequent van je laat horen dan blijf je dus continue op het netvlies van je klant. Ze kunnen je dan -net als een lekkende kraan- niet negereren. Maar... dan moet je wél vol blijven houden. Dit is een kwestie van een lange adem dus.
Het werkt dus niet om vandaag een nieuwsbrief te versturen en dan over 3 maanden nog één. Nee, stuur minimaal eens per maand een nieuwsbrief en bij voorkeur twee keer per maand.
Beloning
Ben je bereid om deze lange termijn effort te leveren? Dan zul je beloond worden. Mocht je klant namelijk ooit eens een financieel adviseur nodig hebben voor advies of voor het aanschaffen van een financieel product dan is de kans groot dat jouw naam oppopt in zijn hoofd.
Hulp nodig?
Het meest gehoorde bezwaar van financieel adviseurs is: "Nieuwsbrieven versturen? Daar heb ik helemaal geen tijd voor". En dat snappen wij. Daarom kun je onze hulp inschakelen en dit compleet uitbesteden voor slechts een paar tientjes per maand. Dan houd jij tijd over voor leuke dingen.